Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Za nami Biegi Przełajowe EKO – START – JONIEC 2020

Zdjęcie aktualności Za nami Biegi Przełajowe EKO – START – JONIEC 2020

Wczoraj w malowniczej scenerii jonieckich lasów zorganizowano po raz 38 Biegi Przełajowe EKO – START – JONIEC 2020. W zawodach wzięły udział drużyny gospodarzy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu, drużyna Olimpijczyka Płońsk, a także drużyny z Mławy i z Pułtuska.

Organizatorzy wydarzenia nie kryli zadowolenia z przebiegu wydarzenia, choć przyznają, że były pewne obawy, czy bieg się odbędzie. Zawody odbyły się w przyjemnej atmosferze, a dzieci były bardzo pozytywnie nastawione do biegów.

-  Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, choć podchodziliśmy do tej imprezy z wielkim niepokojem zważywszy na sytuację związaną z epidemią. Nie byliśmy pewni czy przyjadą i ile ośrodków, jednak zdecydowali, że dzieci przyjadą. Atmosfera była bardzo przyjemna, wynikająca z tego, że brakuje nam tych szerszych kontaktów, po tej izolacji, zamknięciu szkół. Dzieci były pozytywnie nastawione do tych biegów, bardzo się przykładały. W tym roku była walka fair play, nasi uczniowie jako gospodarze stworzyli bardzo fajną armosferę. Wszyscy staraliśmy się przestrzegać wszystkich zasad sanitarnych - mówi Iwona Leszczyńska, dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu.

Świetną sprawą był bieg krasnali z Punktu Terapeutyczno – Przedszkolnego ‘”Jaś” z Łomnej – Las.

- Był to bardzo wdzięczny i pozytywny element tych biegów, a maluchy po wejściu na trasę aż wyrywały się do biegu - nie kryje uśmiechu Iwona Leszczyńska.

Była to nie tylko okazja do wspólnej rywalizacji sportowej, ale również wielka atrakcja dla uczniów szkół specjalnych.

- Zawody odbywały się w dobrej atmosferze. Była mocna rywalizacja sportowa, dzieciaki biegały, osiągały dobre wyniki. Z mojej drużyny ze szkoły z Płońska dziewczynki Nikola Obojska i Klaudia Rybacka w swoich kategoriach zajęły I miejsca. Sylwia Sidor i Paulina Ludwicka zajęły II miejsca. Oczywiście to jest wielka atrakcja dla uczniów szkół specjalnych to jest płaszczyzna na której mogą odnieść sukces. Przez sport się rozwijają, ważna sprawa. Bardzo dziękuję za zaproszenie i za tak doskonałą organizację tych zawodów - powiedział Andrzej Czapliński, radny sejmiku wojewódzkiego, opiekun Olimpijczyka Płońsk .

Biegi przełajowe odbywały się w dwóch kategoriach, na dystansie od 600 metrów do 2000 metrów. Biegacze, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy, puchary dla placówek.