Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Za pół roku będzie gotowa trasa S7 na odcinku Strzegowo-Płońsk. Sprawdzamy postęp prac

Zdjęcie aktualności Za pół roku będzie gotowa trasa S7 na odcinku Strzegowo-Płońsk. Sprawdzamy postęp prac Kierowcy przejadą nową ,,siódemką" w czwartym kwartale tego roku |

 

Pod koniec roku kierowcy przejadą już nową krajową ekspresową trasą S7. Od Płońska do Glinojecka i następnie do Strzegowa kapitalnie przebudowywany jest ponad 35 km odcinek. Powstają dwa pasy w stronę Warszawy i Gdańska wraz z drogami awaryjnymi, oprócz tego nowe wiadukty, kilka węzłów, wyremontowane będą gminne drogi dojazdowe i powstaną dwa MOP-y do obsługi podróżujących. Prace są już bardzo zaawansowane. W większości prowadzone są po nowym śladzie. Od lat czekano na tę inwestycję. ma być szybszy dojazd nad mozrze i do stolicy, ale przede wszystkim bezpieczny. Dla Radia Płońsk mówi Karol Głębocki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Prace wykonuje firma Strabag. Odcinki mają zostać otwarte dla kierowców w czwartym kwartale tego roku. Uważajcie, bo obecnie na ,,siódemce” wystepują utrudnienia drogowe. Ruch poprowadzony jest bocznymi specjalnie dobudowanymi na czas remontu pasami. Występują także zwężenia.