Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Za ponad 50 mln zł zbudują Centrum Administracyjne. Starostwo Powiatowe i delegatura Urzędu Marszałkowskiego pod jednym adresem

Zdjęcie aktualności Za ponad 50 mln zł zbudują Centrum Administracyjne. Starostwo Powiatowe i delegatura Urzędu Marszałkowskiego pod jednym adresem

 

Historyczna chwila dla Ciechanowa. W mieście powstanie nowe Centrum Administracyjne, w którym mieścić się będą wydziały Starostwa Powiatowego oraz delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Budowa nowego obiektu, to wspólny pomysł przedstawicieli tych instytucji. Mieszkańcy i samorządowcy z subregionu w jednym miejscu będą mogli załatwić większość spraw. Koszt inwestycji oszacowano na 56 mln zł.

Wczoraj (czwartek, 1 lipca) podpisano umowę z wykonawcą i symbolicznie wykonano pierwsze roboty murarskie. Zrobili to przedstawiciele jednostek, które będą się mieścić w nowym centrum. Prace już te właściwe, pełna parą ruszą już w przyszłym tygodniu. Wykonawca ma czas na zakończenie robót do 2023 r. Mówi starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak.

 

- To będziecie inwestycja na kolejne dziesięciolecia - mówi radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

Nowe centrum powstanie obok obecnego budynku starostwa. Wykonawca postawi też łącznik pomiędzy starym i nowym budynkiem. Centrum Administracyjne ma mieć pięć pięter i będzie to budynek energooszczędny, w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych.. Znajdzie się w nim także multimedialna sala konferencyjna na 200 osób.