Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zabrał samochód i pijany doprowadził do czołowego zdarzenia

Zdjęcie aktualności Zabrał samochód i pijany doprowadził do czołowego zdarzenia zbiory KPP w Nowym Dworze Maz.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca citroena, który w Psucinie doprowadził do zdarzenia drogowego z peugeotem. Okazało się, że wcześniej wziął auto bez wiedzy jego właścicielki. 24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze ustalili, że 24-letni mieszkaniec Nowego Miasta kierując pojazdem marki citroen, jadąc od Nasielska w kierunku Pomiechówka, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Auto, które prowadził zderzyło się czołowo z jadącym od strony Pomiechówka peugeotem, którym kierował 32-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Badanie na trzeźwość przeprowadzone przez policjantów wykazało w organizmie kierującego citroenem ponad 2 promile alkoholu.

- Mundurowi ustalili dodatkowo, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W międzyczasie do nowodworskiej komendy zgłosiła się właścicielka citroena zawiadamiając o krótkotrwałym użyciu pojazdu, który jak się okazało 24-latek wziął bez jej wiedzy. Mieszkaniec powiatu płońskiego został przez funkcjonariuszy zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie - informuje asp. sztab. Joanna Wielocha, rzeczniczka nowodworskiej policji.

Następnego dnia usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i kierowania nim w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat więzienia i kara grzywny.