Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Zajęcia odrywają nas od rzeczywistości i jest nam ze sobą po prostu dobrze..." - Klub Senior+ cały czas zaprasza

Zdjęcie aktualności fot. Klub Senior+ w Płońsku

 

Wydawać by się mogło, że w czasie pandemii miejsca spotkań seniorów, którzy są jedną z najbardziej zagrożonych niebezpiecznymi powikłaniami po zarażeniu Covid-19 grup społecznych, zostaną wyłączone z użytku. Nic bardziej mylnego.

 

Płoński Klub Senior+ prowadzi zajęcia dla swoich członków na podobnych zasadach, jak miało to miejsce przed wybuchem pandemii. Nie ma się co dziwić, bo dla osób starszych każda możliwość spotkania z innymi, to niebywała rozrywka.

 

- Bardzo chętnie przychodzę na zajęcia, równie chętnie moi znajomi. Jesteśmy między sobą, rozmawiamy, spędzamy miło czas, uczestniczymy w zajęciach. Ostatnio mieliśmy zajęcia manualne. Przy okazji bardzo miło się rozmawiam. Dzisiaj śpiewaliśmy, więc to są takie zajęcia, które nas odrywają od rzeczywistości i jest nam ze sobą po prostu dobrze. Jestem bardzo zadowolona, ale nie tylko ja, bo śmiało mogę powiedzieć, że to także opinia moich znajomych i przyjaciół, którzy tu przychodzą. Coraz więcej osób do nas wpada, także takie miejsce jest nam bardzo potrzebne - przyznała w rozmowie z Radiem Płońsk Danuta Jarosz.

 

Oferta Klubu Senior+ jest szeroka i każdy chętny znajdzie coś dla siebie. Drzwi otwarte są dla wszystkich mieszkańców Płońska, którzy ukończyli 60. rok życia i są nieaktywni zawodowo.

 

- Zgodnie z zaleceniami Klub Senior+ w Płońsku oczywiście funkcjonuje, jest otwarty od 10:00 do 18:00. Korzysta z niego ok. 20 osób dziennie. Prowadzone są różnego rodzaju zajęcia, tak jak do tej pory. Prowadzimy np. arteterapia, dziewiarstwo, terapia ruchem, fizjoterapia, socjoterapia, trening koncentracji pamięci i szereg innych zajęć. Oczywiście zachowujemy reżim sanitarny związany z zagrożeniem Covid-19, który wynika z zaleceń sanepidu i powszechnie obowiązujących przepisów prawa - zapewnia Bożena Urbańska, kierownik placówki.

 

Płoński Klub Senior+ funkcjonuje od stycznia 2019 roku i czynny jest przez pięć dni w tygodniu.