Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zaplecze sportowe na stadionie zostanie rozbudowane. Będzie to ostatnia inwestycja w kompleksie

Zdjęcie aktualności Zaplecze sportowe na stadionie zostanie rozbudowane. Będzie to ostatnia inwestycja w kompleksie Inwestycja będzie realizowana w latach 2022-2023.Stary obiekt zostanie zburzony, w jego miejsce powstanie nowoczesny budynek. | fot. UM Ciechanów

 

Wiadomość ta na pewno ucieszy młodych adeptów futbolu, zawodników MKS Ciechanów i wielbicieli innych dyscyplin, którzy na co dzień korzystają z obiektu. Stary budynek zostanie zburzony, w jego miejsce powstanie nowoczesny obiekt. Obecne zaplecze zostało wybudowane w latach 60. i nie spełnia obecnych standardów budowlanych i sanitarnych. Ratusz informuje, że nowy budynek będzie miał dwie kondygnacje, jego łączna powierzchnia użytkowa będzie miała prawie 1 tys. m2. Na parterze będą mieściły się cztery szatnie, pokoje dla trenerów, zaplecze sanitarne oraz siłownia. Na pierwszym piętrze – nowe biura i sala konferencyjna dla celów obsługi zawodów. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Byłaby to już ostatnia inwestycja w tym całym kompleksie przy ul. 3 Maja, która zamknie modernizację całego stadionu - mówi dla Radia Płońsk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie Jerzy Omieciński.


 
Inwestycja będzie realizowana w latach 2022-2023. 2,5 mln zł dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ogólny koszt to ok. 6 mln zł. Pozostałą kwotę musi znaleźć samorząd.