Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zarzuty dla 5 osób wyłudzających na 'funkcjonariusza CBŚP'.

Zdjęcie aktualności Zarzuty dla 5 osób wyłudzających na 'funkcjonariusza CBŚP'. fot. Komenda Rejonowa Policji Warszawa I

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku przyczynili się do rozbicia grupy podejrzanej o oszustwa metodą na „funkcjonariusza CBŚP”. Oprócz nich w akcję zaangażowani byli policjanci z Dolnego Śląska, Warszawy i Radomia.

 

W tej sprawie zatrzymanych zostało w sumie 5 osób. Zarzuty dotyczą mienia znacznej wartości w kwocie blisko 1,7 miliona złotych. Funkcjonariusze odzyskali już część gotówki i zapobiegli wyprowadzeniu z konta pół miliona złotych.

 

- Płońscy policjanci pomagali w ustaleniach i zatrzymaniach na terenie powiatu płońskiego – przekazuje nam podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy.

 

Na konta dwóch z zatrzymanych mężczyzn trafiły wyłudzone z firmy pieniądze. 33 i 38 - latek wpadli podczas wypłacania gotówki z bankomatów. W samochodzie, którym poruszali się oszuści policjanci znaleźli w sumie ponad 157 tysięcy złotych.

 

- Pieniądze były dosłownie wszędzie - w podłokietniku, schowku pasażera, w „boczkach” drzwi, w saszetce jednego z podejrzanych, a nawet w pudełku po butach. W ręce funkcjonariuszy wpadł też 52-latek, który był koordynatorem tego procederu jak i pozostali dwaj podejrzani w wieku 25 i 33 lat – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 

Wszystkim zatrzymanym w tej sprawie osobom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.