Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zatrucie tlenkiem węgla w Koryciskach, 14-latek przewieziony do szpitala

Zdjęcie aktualności Zatrucie tlenkiem węgla w Koryciskach, 14-latek przewieziony do szpitala

 

O dużym szczęściu może mówić 3-osobowa rodzina z miejscowości Koryciska, w gminie Załuski. Dzisiejszej nocy płońscy strażacy zostali zadysponowani do jednorodzinnego domu, gdzie miało dojść do podtrucia tlenkiem węgla. Interweniujący na miejscu potwierdzili jego obecność, nawet po wywietrzeniu wnętrza budynku.

 

Podtruciu tlenkiem węgla uległy dwie dorosłe osoby oraz 14-letni chłopiec, który został przewieziony do szpitala.

 

- O godzinie 03:13 otrzymaliśmy zgłoszenie z miejscowości Koryciska, w gminie Załuski. Wynikało z niego, że kobieta i mężczyzna tracą przytomność. Pomieszczenie opalane było piecem węglowym. Faktycznie po przyjeździe zastępów straży pożarnej i zmierzeniu miernikiem, po długim już wietrzeniu, urządzenia nadal wykrywały obecność tlenku węgla. Zatruciu uległy dwie osoby dorosłe i 14-letni syn właścicieli. Rodzice odmówili zabrania do szpitala, ale chłopiec został przetransportowany z objawami zatrucia - relacjonował st. bryg. Janusz Majewski, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

 

Na miejscu działania prowadziły 3 zastępy. Strażacy cały czas przypominają i apelują o zamontowanie w swoich domach czujki tlenku węgla. Niewielkie urządzenie niejednokrotnie uratowało już życie wielu osób, bowiem czad jest dla nas niewidoczny i niewyczuwalny. Sprawna czujka z wyprzedzeniem ostrzega o pojawieniu się tlenku węgla w pomieszczeniu umożliwiając opuszczenie budynku i poinformowanie odpowiednich służb.