Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zawirowania wokół wyboru nowego dyrektora Szkoły Podstawowej

Zdjęcie aktualności Zawirowania wokół wyboru nowego dyrektora Szkoły Podstawowej archiwum/ Szkoła Podstawowa w Raciążu

W trybie bezkonkursowym ma zostać podjęta decyzja o wyborze nowego dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu. Pozwalają na to przepisy, wyjaśnia burmistrz, Mariusz Godlewski.

- Na dziś sytuacja jest taka, że przepisy covidowe umożliwiają powołanie dyrektora w innym trybie niż konkurs, ja z nich skorzystam. Mamy pozytywną opinię rady pedagogicznej o powołaniu pani dyrektor, czekamy na opinię kuratorium. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych opinii będzie podejmowana decyzja o powierzeniu obowiązków.

Za powierzeniem obowiązków na stanowisku dyrektora szkoły Elżbiecie Tobolskiej opowiedziała się zdecydowana większość rady – 35 osób. Trwa opiniowanie decyzji w kuratorium. Dotychczasowy dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, Dariusz Mosakowski nie kryje zaskoczenia decyzją władz samorządowych.

- Decyzja pana burmistrza zakończyła mnie, gdyż byłem przekonany, że swoje obowiązki wykonuję prawidłowo. Nigdy nie miałem żadnych zaleceń, skarg przez okres 5 lat. W listopadzie 2019 roku otrzymałem wyróżniającą ocenę od Mazowieckiego Kuratora Oświaty, wydaną w porozumieniu z burmistrzem. W obecnej sytuacji narastających emocji w szkole wokół wyboru dyrektora moim zdaniem najbardziej zasadne jest ponowne rozpisanie konkursu, gdzie prawo głosu mają przez swoich przedstawicieli nauczyciele, rodzice, związki zawodowe, organ prowadzący i organ nadzorujący.

Dotychczasowa 5 letnia kadencja obecnego dyrektora Dariusza Mosakowskiego kończy się 31 sierpnia tego roku. Nowa dyrektor Elżbieta Tobolska miałaby przejąć obowiązki od 1 września 2021 roku.