Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zawsze pier(W)si przed rakiem piersi - rusza Bieg Kobiet 2020

Zdjęcie aktualności Zawsze pier(W)si przed rakiem piersi - rusza Bieg Kobiet 2020

Płońszczanka Marta Michalak, związana od lat z Klubem Biegacza im. P. Sękowskiego oraz siatkarskim PTS Płońsk, została jedną z liderek ogólnopolskiej akcji „Bieg Kobiet 2020 - Zawsze Pier(W)si”.

 

Ma ona zachęcić do biegania, maszerowania, do aktywności podejmowanych przez kobiety oraz do profilaktyki zdrowotnej.

 

- Przyświeca temu szczytny cel, a więc zachęcamy kobiety do badania swoich piersi, ponieważ zachęcamy do profilaktyki raka piersi. Hasło, które wybrzmiewa to „Zawsze pier(W)si przed rakiem piersi”. W tym roku, z oczywistych względów, covid`owych powodów, bieg nie może być przeprowadzony w tradycyjnej formie, więc organizatorki - jako że kobiet nic nie zatrzyma - stwierdziły, że wybiorą liderki w swoich miastach. Mi przypadł ten zaszczyt bycia liderką w Płońsku i okolicach. Zrobimy bieg 10 lub 11 października, to będzie finał ogólnopolski, troszeczkę wirtualnie - wyjaśnia Marta Michalak.

 

Finał poprzedzony będzie przygotowaniami. Zapisy na wydarzenie ruszają jutro, 12 września, na stronie internetowej biegu.

 

- Będziemy się spotykać na cyklicznych treningach, natomiast od 12 września ruszają zapisy na stronie internetowej kobietawbiegu.pl i 8 pierwszych osób, które się zarejestrują w moim team`ie „Płońszczanki”, będzie miało tworzyć ze mną grupę i walczyć o pewne nagrody. Na treningi (bieg/marsz) zapraszam wszystkie kobiety, które chcą się poruszać, które biegają, także te, które jeszcze nie biegają, które tylko mają ochotę się usprawnić - zachęca Marta Michalak.

 

Bieg Kobiet 2020 nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla płci pięknej. Do udziału zaproszeni są także panowie. Pierwszy trening w niedzielę, o godzinie 11:00 na stadionie miejskim w Płońsku.