Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zebrali prawie 7 ton kasztanów!

Zdjęcie aktualności Zebrali prawie 7 ton kasztanów! Szkoła Podstawowa w Szczytnie

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczytnie zbierają kasztany każdego roku w październiku. Jest to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży każda klasa przeznacza na swój cel.

 

Najczęściej jest to dofinansowanie do zielonej szkoły lub do wycieczki. W tym roku udało się zebrać blisko 7 ton kasztanów.

- W tym roku padł rekord około 7 ton. W ubiegłym roku mieliśmy 3 tony. Ta zbiórka coraz większym zainteresowaniem się cieszy. Dzieciom spodobał się ten pomysł czują, że sami mogą zarobić pieniądze, czują się takimi przedsiębiorcami – stwierdza Magdalena Grabowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczytnie.

Akcja zbierania kasztanów ma również charakter edukacyjny dla dzieci i aktywizuje rodziców.

- Dzieciaki uczą się przedsiębiorczości, działania w grupie, szacunku do zasobów przyrody. Akcja aktywizuje rodziców, którzy angażują się, żyją tym, co się dzieje w szkole, pomagają dzieciom. Integrują się i to jest wspaniałe – przyznaje Magdalena Grabowska.

Inicjatywa realizowana jest od kilku lat, skupiając z roku na rok coraz większą liczbę dzieci i rodziców biorących w niej udział.