Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Żelazny uścisk dłoni dał złoty medal

Zdjęcie aktualności Żelazny uścisk dłoni dał złoty medal Fot. Zbiory prywatne

Mieszkaniec Szerominka Adrian Olszewski podczas zawodów w Gniewie w armwrestlingu osiągnął życiowy sukces zdobywając złoty medal. Impreza przyciągnęła najlepszych zawodników, którzy z powodu epidemii koronawirusa długo musieli czekać aż staną w szranki.

- Na zawody zjechali się zawodnicy z całej Polski, gdyż poprzednie zmagania odbyły się jeszcze w lutym. Rywalizowali wszyscy najlepsi zawodnicy, więc tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa. Na zawody jechałem z motywacją, że wygram. Czułem się mocny i zwyciężyłem w zmaganiach na lewą rękę. Byłem bardzo dobrze przygotowany przez mojego trenera Mateusza Walczaka - powiedział Adrian Olszewski, trenujący w klubie Restart.

Adrian w armwrestlingu trenuje ponad rok. W 2019 r. w czerwcu w Płońsku wziął udział w pierwszych zawodach od razu zajmując drugie miejsce, przegrywając jedynie z utytułowanym rywalem, który w Płońsku wystąpił gościnnie.

- Wtedy złapałem bakcyla. Zacząłem intensywne treningi. We wrześniu wystartowałem w mistrzostwach Polski, gdzie po trzech miesiącach treningów zająłem 8 miejsce – przypomina Adrian, który w ostatnich zawodach startował w kategorii powyżej 105 kg.

Jak tłumaczy naszej redakcji 27 - latek w armwrestilingu bardzo ważne są palce, barki i biceps. W dalszej części sezonu liczy, że epidemia nie zatrzyma kolejnych zmagań i ponownie będzie mógł się cieszyć z możliwości zdobycia kolejnych medali.