Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Złapany z narkotykami

Zdjęcie aktualności Złapany z narkotykami KPP Płońsk

W niedzielne popołudnie policjanci z raciąskiego komisariatu zauważyli rowerzystę, który na widok radiowozu zareagował bardzo nerwowo i nagle zmienił kierunek jazdy. Jego zachowanie wydało się funkcjonariuszom podejrzane. Pojechali za mężczyzną i go zatrzymali.

- W czasie legitymowania okazało się, że jest to 24-letni raciążanin, który w żaden sposób niepotrafił wyjaśnić mundurowym swojej reakcji na widok radiowozu. Szybko jednak wszystko się wyjaśniło. Pod koszulką mężczyzna miał ukrytą, przewieszoną przez ramię torbę, której nie było widać. W jej wnętrzu policjanci znaleźli sporą torbę foliową z zapięciem strunowym z suszem roślinnym. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że „strunówkę” znalazł rano na jednej z ulic. W czasie późniejszego przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli elektroniczną wagę, foliowe zawiniątko z suszem roślinnym i kolejną torebkę foliową, tym razem z białym proszkiem. W sumie zabezpieczonych zostało 80 gramów marihuany i 45 gramów amfetaminy – poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

24-latek usłyszał w sumie 5 zarzutów związanych z udostępnianiem środków odurzających i substancji psychoaktywnych innym osobom oraz zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.