Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zlikwidowane uprawy konopi

Zdjęcie aktualności Zlikwidowane uprawy konopi Fot. KPP w Płońsku

Płońscy policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że dwóch mieszkańców gm. Załuski może uprawiać konopie indyjskie. Funkcjonariusze zaplanowali czynności tak, by działania przeprowadzić w tym samym czasie zarówno w miejscu zamieszkania podejrzewanego o uprawę 30-latka jak i u 31-letniego mieszkańca tej samej gminy.

- W czasie przeszukania pomieszczeń, w domu młodszego mężczyzny, kryminalni znaleźli: foliową torebkę z zapięciem strunowym i suszem roślinnym, „strunówkę” z białym proszkiem oraz małą wagę elektroniczną. Na zewnątrz budynku, na parapetach okiennych oraz wśród roślin w przydomowym ogródku policjanci ujawnili doniczki z 9 krzewami konopi indyjskich, znajdujących się w różnych fazach wzrostu. U 31-latka funkcjonariusze zabezpieczyli 11 roślin – krzewów konopi, które rosły w doniczkach porozstawianych w ogrodzie, w wysokiej trawie i w pokrzywach – poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty uprawy konopi indyjskich, a 30-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Obu grozi do 3 lat pozbawianie wolności.