Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Złodziej sam przyznał się do kradzieży. Nagrał go czujny sąsiad poszkodowanego

Zdjęcie aktualności Złodziej sam przyznał się do kradzieży. Nagrał go czujny sąsiad poszkodowanego fot. KPP w Płońsku

 

Nawet do 10 lat więzienia grozi 57-latkowi, który został nagrany jak przyznaje się do kradzieży. Materiał trafił w ręce policjantów, co ułatwiło rozwiązanie całej sprawy.

 

Kilka dni temu do płońskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Sochocin z informacją, że z jego stodoły skradzione zostały trzy silniki siłowe oraz widły od podnośnika. Mężczyzna wiedział kim jest złodziej, a nawet dysponował nagraniem z jego przyznaniem się do winy. Nagranie otrzymał od swojego czujnego sąsiada.

 

Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, na początku marca, w nocy do drzwi domu owego sąsiada zapukał znany mu z widzenia mężczyzna. Poprosił o pomoc w załadowaniu złomu, który spadł mu z wózka. Wyrwany ze snu mężczyzna, widząc kogoś w potrzebie niewiele myśląc pomocy udzielił.

 

- Po powrocie do domu zaczęło go jednak coś trapić i zaczął podejrzewać, że złom – silnik siłowy, który pomagał ładować na wózek oraz inne przedmioty, mogą pochodzić z kradzieży. Gdy kilka godzin później spotkał tego samego mężczyznę, włączył dyktafon w telefonie i nagrał całą rozmowę, uwieczniając między innymi wyznanie komu wszystkie rzeczy zostały skradzione. Powiadomił o wszystkim swojego sąsiada, który nawet nie zauważył, że skradziono mu rzeczy z pomieszczeń gospodarczych, gdyż przez ostatnie dni nie miał potrzeby z nich korzystać – podaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

 

Poszkodowany powiadomił o kradzieży policję. 57-letni sprawca, został szybko zatrzymany przez mundurowych. Na terenie jego posesji, między drzewami policjanci znaleźli jeden z silników, a kolejny ukryty był na tyłach lokalnego sklepu. Odzyskane mienie funkcjonariusze zabezpieczyli, a po wykonaniu niezbędnych czynności przekazali właścicielowi.

 

Sprawca usłyszał już zarzuty. Za kradzież i kradzież z włamaniem, których się dopuścił grozi mu do 10 lat więzienia.