Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Złote Gody w Czerwińsku nad Wisłą!

Zdjęcie aktualności Złote Gody w Czerwińsku nad Wisłą! Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą

Jubileusz długoletniego Pożycia Małżeńskiego obchodziła 22 września 2020 roku para małżeńska z terenu Gminy Czerwińsk nad Wisłą. Uroczystość 50 rocznicy ślubu świętowali Państwo Wiesława i Jerzy Malinowscy z Zarębina.

Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Elżbietą Wojnarowską powitali jubilatów oraz ich najbliższą rodzinę. Marcin Gortat w imieniu Samorządu Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą złożył jubilatom najserdeczniejsze życzenia zdrowia szczęści i dużo pomyślności na następne lata życia.

 

Aktu dekoracji „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznawanym przez Prezydenta Polski dokonała Kierownik USC. Uroczystości „złotych godów” zakończył toast szampanem i słodki poczęstunek w gronie najbliższej rodziny. Państwo Wiesława i Jerzy Malinowscy z Zarębina mają troje dzieci: Edytę, Macieja i Eryka, troje wnucząt i jednego prawnuka. 


Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach. Nadawany jest przez Prezydenta RP na wniosek o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 

Szanownym jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego!