Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zmęczenie, nieuwaga kierowców, niezachowywanie odległości - tylko we wtorek 6 kolizji

Zdjęcie aktualności Zmęczenie, nieuwaga kierowców, niezachowywanie odległości - tylko we wtorek 6 kolizji

 

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Wczoraj w zaledwie kilka godzin na terenie powiatu płońskiego doszło do 6 kolizji.

 

Połowa z nich spowodowana była nieuwagą kierujących i niezachowaniem odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, co skutkowało uderzeniem w tył tych aut. W jednym przypadku kierowca ze zmęczenia zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem. Kolejna kolizja spowodowana była nadmierną prędkością z jaką kierowca poruszał się swoim autem, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Natomiast ostatnie ze zdarzeń spowodowała nietrzeźwa kierująca. Mówi podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

 

- Apelujemy, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się wczoraj 52-letnia mieszkanka gm. Załuski. Kobieta mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu kierowała osobowym oplem i w miejscowości Kamienica doprowadziła do zderzenia z zaparkowanym przy drodze mercedesem.

 

W czasie interwencji kobieta miała duże trudności z wysławianiem się i utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 52-latce grozi kara do 2 lat więzienia, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny.