Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zmiana zasad funkcjonowania targowiska w Nowym Przybojewie. Samorząd miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą szykuje się do nowego sezonu truskawkowego

Zdjęcie aktualności Zmiana zasad funkcjonowania targowiska w Nowym Przybojewie. Samorząd miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą szykuje się do nowego sezonu truskawkowego fot. archiwum

 

Samorząd Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą przygotowuje się do nowego sezonu truskawkowego. Targowisko w Nowym Przybojewie, jedno z największych w regionie, czeka przebudowa i zmiana regulaminu funkcjonowania.

 

Urząd miasta i gminy pozyskał już grunty, na którym zostanie wybudowana nowa, jednokierunkowa droga wyjazdowa, ale prace prowadzone będą także na terenie samego placu targowego.

 

- Wkrótce rozpoczną się prace modernizacyjne polegające na wyłożeniu wszystkich dróg wewnętrznych. Do tego celu zostały zakupione płyty drogowe, one już są zgromadzone. Ma to w znacznym stopniu ułatwić komunikację. Nie będzie powodowało, w czasie ciężkich warunków pogodowych, lgnięcia pojazdów i myślę, że powiększy to również część targową samego targowiska - wyjaśniał w czasie ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą burmistrz Marcin Gortat.

 

To jednak nie jedyne zmiany, które czekają odwiedzających targowisko w Nowym Przybojewie.

 

- Planujemy wykonać jeszcze jedną bramę wjazdową, aby przywrócić pierwotne założenie projektowe tak, aby dwie aleje służyły do handlu. Żeby wykonać bramę musimy również stworzyć zjazd z drogi publicznej i taka procedura już się rozpoczęła. Mamy pozwolenie na wykonanie zjazdu, środki na wykonanie zostały zabezpieczone i prace będą wykonywane równolegle z robotami przy drodze wjazdowej - dodaje burmistrz.

 

Co za tym idzie pojawi się także dodatkowa kasa. Ponadto, w 2021 roku urząd nie będzie pobierał opłaty targowej, a będzie obowiązywała jedynie opłata wjazdowa. Stanowiska gastronomiczne oraz miejsca, które zajmować będą kontrahenci skupujący owoce, będą dzierżawione na sezon truskawkowy. Pierwszy z przetargów, dotyczący punktów gastronomicznych, został już ogłoszony.