Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zmodernizowane targowisko już dawno otwarte, ale handlujących na nim nie spotkamy. Dlaczego?

Zdjęcie aktualności Zmodernizowane targowisko już dawno otwarte, ale handlujących na nim nie spotkamy. Dlaczego?

 

Długo wyczekiwane otwarcie zmodernizowanego małego targowiska przy ulicy Pułtuskiej w Płońsku nastąpiło pod koniec czerwca [25 czerwca] i mimo otwartych bram wjazdowych nie spotkamy na placu handlujących. Dlaczego?

 

Jak sami podkreślają – nowemu miejscu daleko do funkcjonalności. Wprawdzie pojazdem wjedziemy na targ, to jednak szeregi stolików uniemożliwiają dojazd bezpośrednio do swojego miejsca i wyłożenie towaru. Mówi Małgorzata Kurzątkowska, radna miejska, która od lat prowadziła handel na małym rynku.

 

A inwestycja płońskiego ratusza warta jest ponad 2 mln zł. Z informacji przekazanych nam przez Urząd Miejski wynika jednak, że brak handlu na nowym targowisku spowodowany jest przyzwyczajeniem sprzedających i kupców do poprzednich miejsc.

 

 

Wyjaśnia Agnieszka Poliszewska-Ostrowska, inspektor ds. komunikacji społecznej i informacji w zastępstwie rzecznika. Dodajmy tylko, że na targowisku powstały m. in. nowe pawilony, stoliki do handlu, pomieszczenia socjalne, toalety oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa. Ponadto miejsce przeznaczone do handlu zostało zadaszone.