Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Znamy laureatów konkursu o tytuł Inclusion Leadera. Do kogo trafią nagrody?

Zdjęcie aktualności Znamy laureatów konkursu o tytuł Inclusion Leadera. Do kogo trafią nagrody?

 

W czerwcu informowaliśmy o konkursie Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze o tytuł Inclusion Leadera, teraz przyszedł czas na jego rozstrzygnięcie.

 

Do połowy lipca do płońskiego biura wpłynęło 20 zgłoszeń, a komisja konkursowa oceniła zwycięzców w 4 kategoriach. Walka o tytuł Inclusion Leadera to działania na rzecz grup defaworyzowanych, czyli osób bezrobotnych, seniorów, ale także młodzieży. W walkę o nagrody włączyły się projekty z Mazowsza, województwa warmińsko-mazurskiego oraz Małopolski. Kto zajął pierwsze miejsca? Wyjaśnia Danuta Kucińska z Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze.

 

 

W dwóch kolejnych kategoriach, obejmujących działania włączające seniorów oraz grupy defaworyzowane ze względu na pochodzenie, miejsce zamieszkania, rasę czy przynależność religijną, zwyciężyli beneficjenci LGD – Przyjazne Mazowsze – odpowiednio Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu oraz Katarzyna Bańkowska za inicjatywę „Obajzdowego Warsztatu Kreatywnego”.

 

 

Zapewnia Danuta Kucińska. Dodatkowo przyznano nagrody specjalne starosty powiatu płońskiego oraz wójta gminy Załuski. Trafiły one do „Plutonu Strzeleckiego w Załuskach” oraz LGD „Kurpsie razem” z województwa mazowieckiego. Nagrody zostaną oficjalnie wręczone w czasie Jarmarku Raciąskiego, który zaplanowany jest na najbliższy weekend (14-15 sierpnia).