Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Znów trzy orszaki zamiast jednego. Święto Trzech Króli w Płońsku

Zdjęcie aktualności Znów trzy orszaki zamiast jednego. Święto Trzech Króli w Płońsku fot. archiwum

 

W najbliższy czwartek kościelna uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. święto Trzech Króli. Już w ubiegłym roku nie udało się zorganizować wspólnego orszaku trzech płońskich parafii i podobnie będzie w 2022, ale każda ze wspólnot szykuje swoje korowody.


W parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego rozpocznie go msza św. o 12:30, po której ze śpiewem kolęd uczestnicy przejdą dookoła kościoła, by zakończyć przy żywej szopce. Każdy otrzyma koronę i śpiewnik.


Wierni parafii pw. św. Michała Archanioła spotkają się o 11:15 na placu dawnego kościoła wokół figurki Matki Bożej przy ul. Pułtuskiej i stamtąd przejdą w barwnym korowodzie do kościoła na eucharystię. Dzieci i dorośli proszone są o przebranie się za postaci związane z Bożym Narodzeniem lub o założenie korony. Po mszy świętej wspólne kolędowanie i gorący poczęstunek.


Podobnie będzie w parafii pw. św. Ojca Pio. Po eucharystii o 11:30 przejście kolorowym orszakiem na teren drugiego parkingu przy osiedlu Polanka, gdzie czekać będzie coś ciepłego na rozgrzanie.