Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Żołnierze 5 Brygady OT wspierają punkty szczepień powszechnych

Zdjęcie aktualności  Żołnierze 5 Brygady OT wspierają punkty szczepień powszechnych zbiory WOT

Od niedawna żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali zaangażowani do wsparcia powszechnych punktów szczepień, obecnie wspierają ich 9 na terenie północnego Mazowsza.

Pierwszy i zarazem największy na terenie województwa mazowieckiego punkt szczepień przeciwko COVID – 19, został uruchomiony na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Od samego początku działania punktu, skierowani zostali tam mazowieccy terytorialsi, którzy zabezpieczają punkty informacyjne, wspierają personel, ale i pacjentów w wypełnianiu niezbędnych dokumentów.

- Dzięki temu punkt szczepień funkcjonuje sprawnie, pacjenci od przekroczenia bramy stadionu są właściwie pokierowani, co ułatwia poruszanie się po obszernym obiekcie. Codziennie na PGE Narodowy kierowanych jest ok. 70 żołnierzy WOT, a liczba zaszczepionych pacjentów oscyluje w granicach 4 – 5 tysięcy dziennie – informuje Aneta Szczepaniak, rzeczniczka 5 MBOT.

Na chwilę obecną mazowieccy terytorialsi wspierają już 9 punktów szczepień powszechnych.

- Można ich spotkać m.in. w punkcie szczepień uruchomionym w przychodni MEDICUS w Ciechanowie, Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, czy w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej – informuje rzeczniczka.

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej od początku akcji #szczepimysię jest zaangażowana we wsparcie procesu szczepień populacyjnych. Począwszy od uruchomienia infolinii dla seniorów, poprzez pomoc w rejestracji na szczepienie, po transport osób starszych do punktów szczepień. Żołnierze brali także udział w akcji „Zaszczep się w majówkę” podczas której wspierali punkt szczepień na Stadionie Narodowym w Warszawie.