Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zosia otrzyma najdroższy lek świata!

Zdjęcie aktualności Zosia otrzyma najdroższy lek świata! Fot. Zbiory prywatne

 

Zbiórka dla małej Zosi Paczwy, o której głośno zrobiło się w całym kraju, choć jeszcze trwa to już można powiedzieć, że zakończyła się sukcesem. Trwająca w ostatnich miesiącach akcja zakładająca zebranie minimum 8,2 mln zł ziściła się. Dla dziewczynki chorującej na rdzeniowy zanik mięśni typu 1, udało się zebrać kwotę na zakup bardzo ważnego leku potrzebnego do jej dalszego życia. Procedura zamawiania leku i zwolnienia zabezpieczonych środków, rozpocznie się jednak dopiero po zdobyciu pieniędzy związanych z prowizją dla fundacji, dlatego ważne jest by jak najszybciej uzbierać dodatkowe środki. 

- Aktualnie na koncie udało się zebrać ponad 8,6 mln zł. Pieniądze na terapię genową dla maleńkiej Zosi są już odłożone. Brakuje jeszcze 6 proc. dla Fundacji Siepomaga jako prowizji od tej zebranej kwoty. Zbiórka co prawda kończy się dzisiaj, ale pewne jest, że zostanie przedłużona. Wszystko po to by Zosia, mogła otrzymać jeden z najdroższych leków na świecie, który jest jej potrzebny do tego by mogła żyć - informuje Radosław Mazuchowski, lokalny dziennikarz w powiecie płockim i stały współpracownik Radia Płońsk.

Po podaniu leku Zosię czeka jeszcze ciężka i długa rehabilitacja. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, którego będzie bardzo potrzebowała. W akcję pomocy 9-miesięcznej dziewczynki z miejscowości Niszczyce w gminie Bielsk w powiecie płockim włączyli się mieszkańcy całego kraju, ale również wielu zakątków Starego Kontynentu i świata.