Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Zwołano posiedzenie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego!

Zdjęcie aktualności Zwołano posiedzenie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego! Starostwo Powiatowe w Płońsku

W związku z występowaniem ognisk epidemicznych w placówkach oświatowych na terenie powiatu płońskiego i w szpitalu 23 września w Starostwie Powiatowym w Płońsku Starosta Elżbieta Wiśniewska zwołała posiedzenie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Spotkanie odbyło się z udziałem dyrektorów szkół, ośrodków szkolno-wychowawczych, dyrekcji szpitala oraz przedstawicielami sanepidu i przedstawicielami służb. W trakcie posiedzenia dyrektorzy szkół mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. 

- Przedstawiono im sposób dalszej pracy i zapoznano ze sposobami działania w przypadku ponownego pojawienia się wśród pracowników, bądź uczniów osób z objawami zakażenia. Istotny wpływ na działania Sanepidu ma rozporządzenie Ministra Zdrowia z 1 września 2020 roku. Sanepid nie wydaje obecnie decyzji dotyczących kierowania na badania osób, które nie mają choroby nawet w przypadku, gdy osoby te miały bezpośredni kontakt z osobą z dodatnim wynikiem testu w kierunku Covid 19. Obecnie osoby kierowane są na badania jedynie przez lekarzy rodzinnych i w taki sposób wprowadzane są do bazy EWP - informuje Katarzyna Ornarowicz, rzecznik prasowy płońskiego starostwa.

Sanepid działając zgodnie z procedurami nie może więc pomóc w uzyskaniu skierowań na badania dla osób bezobjawowych, służy jedynie pomocą w zakresie wywiadu środowiskowego oraz wydawnia decyzji dotyczących nadzoru epidemiologicznego. 

Uczestnicy spotkania otrzymali informację o numerze telefonu alarmowego do PSSE, który czynny jest całodobowo: 501 - 210 - 808.