Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Żywnościowa pomoc trafiła do 12 rodzin z gminy Joniec

Zdjęcie aktualności Żywnościowa pomoc trafiła do 12 rodzin z gminy Joniec fot. Gmina Joniec

 

Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia zakończyła się doroczna zbiórka żywności prowadzona przez joniecki Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Teraz przyszedł czas na podsumowanie akcji, dzięki której niezbędną pomoc otrzyma 12 rodzin z terenu gminy.

Przez dwa tygodnie mieszkańcy mogli zapełniać specjalny kosz długoterminową żywnością. Najpotrzebniejszych produktów przybywało każdego dnia, a to wszystko dzięki ludziom, którzy chętnie włączyli się do przedświątecznej akcji, niosąc pomoc innym.

- Wśród darów nie zabrakło najpotrzebniejszych produktów m.in. makaronu, mąki, oleju, ryżu. Na liście zebranej żywności znalazły się również konserwy, dżemy, kawa, herbata, płatki owsiane, słodycze oraz suszone owoce - wymienia Bogumiła Przygódzka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jońcu.

W tym roku paczki otrzymało 12 rodzin. Jak dodawała kierownik Przygódzka – czas pandemii wpłynął na tegoroczną zbiórkę, ale w pozytywny sposób, bowiem produktów w koszu było nieco więcej niż przed rokiem.

- Myślę, że czas pandemii wpłynął na zbiórkę, ponieważ ludzie zobaczyli potrzeby wokół siebie, u osób, które potrzebują pomocy i w tym roku produktów spożywczych było bardzo dużo. Uważam, że więcej w porównaniu do zeszłego roku - podkreśla kierownik.

To nie jedyna akcja dobroczynna organizowana w okresie świątecznym w Jońcu. Tamtejszy Urząd Gminy włączył się także w Szlachetną Paczkę oraz VII już edycję inicjatywy, której celem było wsparcie i pomoc noworodkom, niemowlętom i malutkim dzieciom.