114 projektów znalazło się w II edycji Budżetu Obywatleskiego Mazowsza. 7 zakwalifikowało się z podregionu ciechanowskiego i to właśnie na nie już od 20 września mieszkańcy będą mogli oddać swój głos. Wśród nich jest projekt zakładający budowę chodników w miejscowościach: Nowe Naruszewo, Karolinowo i Nowa Wrona.
Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, budżet obywatelski daje mieszkańcom możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu Mazowsza.
Najpierw Mazowszanie mogą zgłaszać projekty, a potem wybierają te, które według nich powinny zostać zrealizowane. W ten sposób Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć. Zachęcam do współdecydowania o tym, co powstanie w regionie i do głosowania – dodaje.
29 projektów ogólnowojewódzkich
Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 29 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 8,2 mln zł. Wśród projektów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: tajemniczy ogród, młodzi reportażyści na tropie Olendrów, in vitro, różowa skrzyneczka czy rehabilitacja pocovidowa. Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji urzędu marszałkowskiego, podkreśla rosnące zainteresowanie Budżetem Obywatelskim Mazowsza i wskazuje nowe cele.
W porównaniu z pierwszą edycją w tym roku poddajemy pod głosowanie więcej projektów. Liczymy też na to, że liczba głosujących w drugiej edycji przekroczy 50 tysięcy mieszkańców Mazowsza, w pierwszej edycji BOM zagłosowało 37 880 osób – dodaje.
Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej BOM
Więcej o BOM w rozmowie z zastępcą dyrektora departamentu organizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Sarą Michalską na antenie Radia Płońsk we wtorek (21 września) w audycji "Gość RP" o 10.30.