sobota, 23 listopada 2024 14:45
Reklama

W Glinojecku oficjalnie otwarto Centrum Integracji Zawodowej i Społecznej. Jedno z niewielu na Mazowszu

W Glinojecku oficjalnie otwarto Centrum Integracji Zawodowej i Społecznej. Jedno z niewielu na Mazowszu

Zakończyła się rozbudowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Glinojecku. W Narodowe Święto Niepodległości z udziałem władz Mazowsza i przedstawicieli Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oficjalnie otwarto nowy obiekt, w którym zlokalizowano Centrum Integracji Zawodowej i Społecznej. W nowym budynku możliwe będzie organizowanie różnorodnych działań umożliwiających rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Będą to zajęcia aktywizujące, indywidualne poradnictwo, spotkania z psychologiem, wsparcie w wejściu na rynek pracy. O nowej inwestycji potrzebnej w gminie mówi gospodarz Glinojecka Łukasz Kapczyński.

Swoją siedzibę będzie miała tam także działająca w mieście świetlica "Promyk", do której dzięki rozbudowie będzie można przyjąć więcej dzieci. Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Edyta Pawłowska zaznacza, że na miejscu będzie zatrudniony pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawnych.

Nowy budynek ma ponad 500 m2 powierzchni użytkowej, jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i będzie pełnił funkcję, jak wspomnieliśmy Gminnego Centrum Integracji Zawodowej i Społecznej. Znajdują się w nim m.in. sale: integracyjna, integracyjno-edukacyjna, integracji zawodowej, porad grupowych, pokoje informacji zawodowej, pokoje porad indywidualnych i pomieszczenia biurowe.  
Koszt inwestycji to ponad 3,2 mln zł, a 1,6 mln zł przekazał samorząd Mazowsza ze środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

mówił marszałek Mazowsza Adam Struzik. 
To już jedenaste Centrum Integracji Zawodowej i Społecznej, które powstało w województwie mazowieckim.

mówił dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Aleksander Kornatowski. 
Planowane jest nawiązanie ścisłej współpracy z lokalnym urzędem pracy.  Dobudowa skrzydła M-GOPS-u trwała trzy lata.

 

 



Umowę podpisano trzy lata temu w Glinojecku 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

SŁUCHAJ NAS ONLINE!
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama