Policjanci w swojej codziennej służbie mają do czynienia z różnymi, często bardzo trudnymi sytuacjami. Wiele razy walka toczy się o to, co najcenniejsze, czyli ludzkie życie. Po raz kolejny profesjonalizm i szybka reakcja ciechanowskich funkcjonariuszy zapobiegła tragedii. Mundurowi kilkanaście minut od zgłoszenia odnaleźli na jednym z wiaduktów 41-latka, który groził, że targnie się na swoje życie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarską.
-Policjanci muszą być przygotowani na każdą sytuację, ponieważ często w ich służbie walka toczy się o to, co najcenniejsze, czyli ludzkie życie. Ciechanowscy mundurowi wielokrotnie już udowadniali swoją skuteczność w tego rodzaju działaniach. W minioną środę (31.01) kilka minut po godz. 19.00 do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który poinformował, że jego 41-letni syn groził, że targnie się na swoje życie. Zgłaszający nie miał informacji, gdzie obecnie może przebywać jego syn, nie miał z nim kontaktu - informuje lokalna policja.
Dyżurny natychmiast poinformował o zaginięciu mężczyzny patrole pełniące służbę. Funkcjonariusze zapoznali się z podanym rysopisem oraz zdjęciem zaginionego i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Już po kilkunastu minutach mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego odnaleźli 41-latka na jednym z wiaduktów w Ciechanowie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarską.
-Ta interwencja to tylko przykład jednej z wielu sytuacji, często bardzo trudnych, z którymi w swojej służbie spotykają się na co dzień policjanci. Pamiętajmy, że jeśli odbieramy od kogoś z naszych bliskich lub znajomych niepokojące sygnały, nie możemy żadnej informacji zignorować. Dla nas może to być błaha sprawa, dla kogoś niestety problem nie do pokonania - przekazuje asp. Magda Zrembska z KPP w Ciechanowie.
Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod bezpłatnymi numerami pomocowymi.
Jeśli znajdujesz się w kryzysie psychicznym, masz myśli samobójcze pomóż sobie albo innym. Pomoc znajdziesz w:
- poradniach zdrowia psychicznego
- szpitalach lub oddziałach psychiatrycznych
- ośrodkach interwencji kryzysowej
- poradniach psychologiczno-pedagogicznych
Szczegóły znajdziesz także na www.pacjent.gov.pl/opieka-psychiatryczna
www.zapobiegajmysamobojstwom.pl
www.pokonackryzys.pl
116 123
Telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu
116 111
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
800 108 108
Telefon wsparcia dla osób po stracie i w żałobie, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
112
Bezpłatny numer alarmowy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia