czwartek, 4 lipca 2024 00:20

Gladiator górą w meczu na szczycie

Na ten mecz gracze Gladiatora Słoszewo ostrzyli sobie zęby przynajmniej od derbowej potyczki z Koroną Karolinowo. Rywalizacja z FC 2012 Różan czyli wiceliderem A-klasy miała znaczenie większe niż 3 punkty. Chodziło bowiem nie tylko o zwiększenie przewagi nad ekipą z powiatu makowskiego, ale również wyrównanie rachunków ze spotkania 8 kolejki, gdy bardzo emocjonalna rywalizacja tych drużyn, zakończyła się remisem 2:2. Szybko, bo już w 2 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Daniel Mitura. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej połowy, gdy na listę strzelców wpisali się: Piotr Wypyszyński i Adrian Bieńkowski. Gladiator wygrał absolutnie zasłużenie a swojej radości po ostatnim gwizdku sędziego nie krył Paweł Szpojankowski, szkoleniowiec lidera rozgrywek.

W tabeli słoszewianie mają już 8 punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Bartnikiem Myszyniec.