„Dotarcie z wiedzą na temat dawstwa szpiku kostnego do jak największej liczby osób, a także uporanie się z popularnymi mitami, które powodują niską liczbę rejestrujących się jako potencjalni dawcy” - to główne cele projektu „Moje komórki – Twoje życie”, które w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” realizują uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu. Jednym z ważniejszych punktów będzie także rejestracja potencjalnych dawców szpiku, na którą organizatorki zapraszają we wtorek [25 marca], do budynku Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu.
Mówiła na antenie Radia Płońsk Nicole Misiuda. Projekt ma także za zadanie obalić mity związane z pobieraniem wymazu i rejestracją potencjalnych dawców szpiku.
Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego odbędzie się we wtorek, 25 marca, w godzinach 12:00-18:00. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty.
