Nadal nie wiadomo w jakim kształcie i którędy zostanie poprowadzona obwodnica Ciechanowa. Dotychczas odbyło się kilka spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami. Projektant cały czas nanosi poprawi i zmiany w dokumentacji. Odcinki, które budziły największe kontrowersje wśród mieszkańców i samorządowców zostały wykluczone, ale nie wszystkie.
Nadal najgłosniej protestują mieszkańcy posesji zlokalizowanych w okolicach Krubina. Jedną z najliczniejszych grup stanowią mieszkańcy podciechanowskiej wsi Mieszki Atle czy Kownat.
Mieszkańcy zwracają też uwagę na tereny cenne przyrodniczo. Chcą także aby droga była zbudowana, jak najdalej od domów. Ostatnie spotkanie odbyło się w październiku z Ujazdówku. Obecnie projektant pracuje nad uwagai i wnioskami mieszkańców.
Obwodnica Ciechanowa, która zostanie połączona z istniejącą krajową drogą nr 60 ma powstać w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 - 2030. Będzie miała 16 km długości. Rozpocznie po zachodniej stronie Ciechanowa pomiędzy Gumowem i Ujazdówkiem, a zakończy po wschodniej stronie Ciechanowa w rejonie miejscowości Nasierewo-Dziurawieniec. Obwodnica Ciechanowa, po zbudowaniu i oddaniu do ruchu, wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 60. Dzięki wybudowaniu obwodnicy nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym Ciechanowie. Na raziw w przygotowaniu jest dokumentacja projektowa. Zadaniem projektanta jest wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Przetarg ma zostać ogłoszony w 2025 r., a roboty budowalne mają ruszyć najpóźniej w 2027 r.